wz2

28 października 2019

Citronex rozbił Stal

Zgorzeleckie koszykarki nie zwalniają biegu. W sobotę w PGE Arena pokonały II ligową Stal Brzeg 138:38 (38:14, 40:9, 35:10, 25:5). To piąta wygrana w tym sezonie. Styl w jakim gra Citronex potwierdza wysokie aspiracje klubu do walki o awans do I ligi. Teraz krótka przerwa a w połowie listopada gościć będziemy w Zgorzelcu KS Wichoś Jelenia Góra i Maximus Kąty Wrocławskie.

Kto przyszedł do PGE Arena nie zawiódł się. Już od pierwszych minut było wiadomo, że przebudowany zespół Stali Brzeg nie nawiąże walki ze zgorzeleckimi cytrynkami. Justyna Tudryn i Barbara Łachacz postawiły wysoką poprzeczkę swoim rywalkom i seryjnie zdobywały punkty dla Zgorzelca.

W 5 minucie było 18:3. Druga kwarta to popis gry całego zespołu. Obrona pressingiem demontowała struktury ataku gości i do przerwy było 78:23. W 24 minucie Justyna Tudryn zdobyła setny punkt dla Citronexu. Od tego momentu Zgorzelczanki cofnęły obronę i pozwoliły Stali na konstruowanie ataku pozycyjnego. Ostatecznie Zgorzelec wygrał różnicą 100 punktów i pobił rekord klubu w różnicy zdobytych punktów na poziomie II ligi.

Doskonale bawiła się strefa kibica, którą motywował niezastąpiony Zenek a wszystko oprawione było występem zgorzeleckich cheerleaders „Inna Show”. Punkty dla Zgorzelca zdobyły: Justyna Tudryn 23, Barbara Łachacz 19, Patrycja Lipniacka 16, Nina Łozowska 16, Elżbieta Paździerska 16, Wiktoria Marcinów 14(2x3), Monika Paradowska 12(2x3), Wiktoria Kowalczuk 9, Natalia Ferenc 8, Justyna Fura 3(1x3) – 10 asyst! Oliwia Kuzubska 2, Magdalena Starczewska.