wz3

08 listopada 2019

Dwa cenne zwycięstwa juniorek

Juniorki UKS Basket Zgorzelec wygrały już trzy mecze w rozgrywkach makroregionalnych. W środę na wyjeździe pokonały MKS MOS Wrocław 80:74 (19:23, 15:10, 25:12, 21:29), a w czwartek po słabym meczu KS Wichoś Jelenia Góra 69:48 (21:15, 16:8, 16:15, 16:12).

Oba zwycięstwa cieszą, ale to na wyjeździe z Wrocławiem ma szczególny smak. Od lat oba zespoły rywalizują w województwie o miano najlepszej drużyny, co dodaje emocji i podnosi poziom sportowy. Tak było i tym razem. Do połowy meczu walka była kosz za kosz. Świetna obrona zgorzelczanek powstrzymywała atak wrocławianek. Szybkie kontry i celne trójki stopowały przewagę fizyczną gospodyń.

Popis umiejętności strzeleckich zgorzelczanki pokazały w trzeciej kwarcie, gdzie ich przewaga wzrosła do 14 punktów. Końcówka należała do MOS-u , który zniwelował różnicę do 6 oczek. Jednak po końcowym gwizdku sędziego, to Zgorzelczanki cieszyły się z cennego zwycięstwa na trudnym terenie.

W meczu z Wichosiem pomimo zmęczenia, nasze cytrynki,kontrolowały przebieg gry. Szwankowała koncentracja, a tym samym skuteczność. W obronie też nie było najlepiej. Pomimo tych widocznych mankamentów zgorzelczanki potrafiły wygrać różnicą 21 punktów i mają duże szanse na awans do rozgrywek centralnych.

W obu meczach wystąpiły: Wiktoria Marcinów 41(6x3), Magdalena Starczewska, Natalia Ferenc 23(2x3), Wiktoria Kowalczuk 50(2x3), Oliwia Kuzubska 17(1x3), Małgorzata Ranecka 10, Oliwia Urbanowicz, Oliwia Stachowska, Hanna Kempa i Maja Śmigaj 8.