2023-11-28   Miło jest nam poinformować, że wśród firm wspierających finansowo Sekcję Dziecięcą i Młodzieżową naszego Klubu w sezonie 2023/2024 jest Sponsor:

Odwiedziliśmy w hali CSR naszą drużynę U12 na treningu pod wodzą trenerki Moniki.

Aurelia Królikiewicz, Amelia Wilsz, Hania Garlińska, Natalia Konieczna, Kaja Grzybek, Julia Aleksandrowicz, Aleksandra Szczepanik, Maja Cegiel, Zuzia Janc, Milena Jabłońska, Natasza Bochno

FOTO>>>

2024-06-17

Udział w świerfinałach MMP niestety  przegraliśmy na rzecz  Spartakusa.

2024-03-14

Po ciężkiej walce bogatej w liczne faule przegrywamy pierwszy mecz barażowy.  O przegranej zdecydowała trzecia kwarta.

Drugi mecz barażowy w niedzielę 17.03.2024 godz.11:00 w Jeleniej Górze.

FOTO>>>

2024-03-13

Dziś byliśmy z wizytą w SP5 gdzie swoją przygodę z koszykówką rozpoczęły i kontynuują najmłodsze dziewczynki.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim bez wyjątku, dzięki którym nasza młodzież może rozwijać swoje pasje i szukać sprtowych dróg w przyszłości.

Więcej zdjęć:

Sesja na życzenie >>>   Trening>>>   Mecze treningowe >>>    Zdj.portretowe >>>

2024-03-12

Citronex zagra w barażach.

Młode koszykarki Citronex UKS Basket Zgorzelec zajęły czwarte miejsce w rozgrywkach makroregionu dolnośląsko-lubuskiego w kategorii kadetek (U-15). Startowało 11 zespołów. Dlatego przed naszymi zawodniczkami baraże, a pierwsze spotkanie już w czwartek!

Zgodnie z przepisami PZKosz, jeżeli do rozgrywek centralnych nie awansowała drużyna, która oddała swoją zawodniczkę do SMS, to ma ona prawo gry o awans z czwartym zespołem w rozgrywkach. Tą drużyną jest Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra. Pierwszy mecz już w czwartek 14 marca o 17:30 w zgorzeleckim CSR. Rewanż w sobotę w Jeleniej Górze o godzinie 11:00.

O awansie do baraży zadecydował ostatni mecz w rozgrywkach. Zgorzeleckie Cytrynki na wyjeździe pokonały MOS Wrocław 66:53 (9:8,15:12,30:16,12:17). W meczu punktowały: Matylda Niewola 4, Natasza Królikiewicz 15, Hanna Majewska 13(1x3), Maya Kelaty 4, Ada Adamczewska 2, Magdalena Gancarz 8, kpt. Julia Mączka 2, Zuzanna Dorniak 18.

Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz!

Tabela po II Etapie rozgrywek

2024-03-10

Po wczorajszych pesymistycznych wieściach mamy oto taką miłą niespodziankę!
Gramy baraże o ćwierćfinały MP ze Spartakusem Jelenia Góra.
Dziewczyny wygrały na wyjeździe z MOS Wrocław 66:53 i rzutem na taśmę zapewniły sobie walkę o rozgrywki centralne.
Gratulujemy!!!!

Matylda Niewola 4, Natasza Królikiewicz 15, Hanna Majewska 13(1x3), Maya Kelaty 4, Ada Adamczewska 2, Magdalena Gancarz 8, kpt. Julia Mączka 2, Zuzanna Dorniak 18

2024-03-09

W Jeleniej Górze porażka. Przegrywamy po słabym meczu ze Spartakusem Jelenia Góra 43:58(9:18,15:10, 11:11,8:19)
Jutro gramy na wyjeździe ostatni mecz w rozgrywkach z MOS Wrocław.

2024-02-25

Foto Spartakus >>>

Podsumowanie  meczu: U-15. Seria spotkań do zapomnienia

Trwa seria bolesnych porażek, jakich w ostatnich dniach doznał zespół Citronex UKS Basket Zgorzelec. W niedzielę 25 lutego podopieczne trenera Piotra Pietryka rozegrały rewanżowy z 1KS ŚLĘZA BFD WROCŁAW. Gospodynie uległy przyjezdnym w fatalnym stylu, bo z wynikiem 20:122. Przypomnijmy, że w niedzielę 18 lutego także przegrały z 1KS Ślęza na wyjeździe w podobnym stylu, tyle że z wynikiem 38:109.

Zapraszamy do galerii !

Gdy do tego dodać, że dzień wcześniej czyli 17 lutego także przegrały u siebie 56:47, tyle że z MKS MOS Betard Wrocław, to widzimy skalę problemu. Co do spotkania z 1KS Ślęzą, to był to mecz bez historii z gatunku tych, o których chce się jak najszybciej zapomnieć. Wrocławianki były absolutnymi carycami parkietu. Dominowały nad Cytrynkami na całym boisku i w każdym elemencie gry. O boiskowej tragedii niech świadczy fakt, iż w pierwszej kwarcie zgorzelczanki zdobyły tylko siedem punktów. Wobec tego co się wydarzyło w drugiej odsłonie chciałoby się powiedzieć, że „aż siedem” punktów. Otóż przez dziesięć minut drugiej odsłony trafiły tylko jedno oczko z rzutów wolnych. Z gry było okrągłe zero. W trzeciej podwyższyły stan meczu znowu o 7 punktów aby w czwartej dorzuciły jeszcze pięć. Końcowy stan: 20:122. Takiej porażki nie pamiętamy chyba, że sięgniemy pamięcią do ubiegłego roku, kiedy startowały w rozgrywkach kadetek.

Dzisiaj rozgoryczony trener Piotr Pietryk nie chciał komentować zawodów, bo drużyna zagrała jeszcze gorzej, jak na wyjeździe. – „One przegrały już w szatni, jeszcze przed wyjściem na parkiet” – skwitował. Dla usprawiedliwienia można jedynie dodać, że 1 KS Ślęzę ocenia się jako najlepszy obecnie klub koszykarski dziewcząt we Wrocławiu. Nic dziwnego, bo tam trenerzy mogą przebierać w zawodniczkach jak w ulęgałkach. Do zespołu biorą te dziewczyny, które wyróżniają się z tłumu. Do zgorzeleckiego klubu przyjmowane są właściwie wszystkie, które w ogóle deklarują, że chcą grać. Potem już bywa bardzo różnie. Trener mówi, że frekwencja na treningach jest dramatycznie niska. Nic dziwnego, bo gdy dziewczyny nie mają konkurentek, to wydaje im się, że są gwiazdami koszykówki. Nie widzą, że ich gwiazdy są blade i lśnią tylko na zgorzeleckie niebie. Trzymamy więc kciuki za to, aby trenerowi Pietrykowi udało się jak najszybciej przekonać podopieczne do słuszności przekazywanych uwag i wskazówek. Na razie niech statystyki mówią same za siebie.

J.G.

Citronex UKS Basket Zgorzelec: Matylda Niewola 6 pkt, Julia Mączka 5 pkt, Maja Grzybek 2 pkt, Zuzanna Dorniak 2 pkt, Ada Adamczewska 2 pkt.

2024-02-25

Citronex UKS Basket Zgorzelec - 1KS Ślęza BFD Wrocław

2024-02-18

Przegrywamy z liderem 38:109. Prowadziliśmy nawet 2:0.Do przerwy było nieźle 27:54. Później braki kondycyjne dały znać o sobie. Za tydzień rewanż w Zgorzelcu.

2024-02-17 U15

FOTO>>>

Napisali o nas

Koszykarki z klubu Citronex UKS Basket Zgorzelec zrobiły następny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski w grupie wiekowej U-15, (kadetek). W sobotę 10 lutego na własnym terenie wygrały z rywalkami z 1KS Ślęza II Roof Renovation Wrocław 56:47.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. W pierwszej połowie różnica między zespołami wynosiła nie więcej, jak 2-4 punkty. Pierwszą odsłonę miejscowe co prawda wygrały 14:10, ale w drugiej minucie drugiej ćwiartki wrocławianki wyszły na prowadzenie 14:15. Sytuacja ciągle zmieniała się z akcji na akcję. Po kolejnych czterech minutach na tablicy wyświetlał się remis 21:21. Ostatecznie Cytrynki przegrały tę kwartę 10:13, ale po pierwszej połowie jeszcze prowadziły tyle, że już tylko jednym punktem 24:23. Przerwa pozwoliła podopiecznym trenera Piotra Pietryka na regenerację sił, co w połączeniu z otrzymanymi wskazówkami pozwoliło im na wygranie trzeciej ćwiartki 21:10 i oderwanie się od przeciwniczek. Po półgodzinie gry przewaga Citronexu nad Ślęzą wynosiła 12 pkt [45:33]. Wydawać by się mogło, że mecz już mają w kieszeni, lecz rywalki z determinacją ruszyły do ataku. Ich obrona stała się bardzo agresywna, atakowały zgorzelczanki na całym boisku. Często wyrywały  Cytrynkom piłkę z rąk, po czym przeprowadzały szybkie, skuteczne kontrataki. Co gorsza miejscowe kilkakrotnie nie trafiły do kosza będąc z nim sam na sam. Bardzo źle wyglądała u nich skuteczność w wykonywaniu rzutów wolnych. Efekt był taki, że przewaga wywalczona przez zgorzelczanki w trzeciej ćwiartce zaczęła topnieć z akcji na akcję. I kiedy wydawało się, że wygrana nieuchronnie  wymyka się im z rąk, to zaczął się dobry okres gry liderki zespołu, czyli Matyldy Niewoli. To jej rzuty w ostatnich chwilach zawodów dodały dziewczynom ze Zgorzelca wiatru w skrzydła i nadzieję na końcowy sukces. Nadzieja stała się faktem i mimo przegranej w ostatniej odsłonie 11:14, to one wygrały całe spotkanie 56:47.

– Gdyby wpadły do kosza wszystkie chybione rzuty oddane spod kosza i przy lepszej skuteczności rzutów wolnych, różnica wynosiłaby co najmniej 20 pkt – mówił Piotr Pietryk. Trener miał sporo uwag do gry zespołu ale uważa, że generalnie mecz mógł się podobać. Nie był jednostronny, obfitował w emocjonujące momenty a ognia dodawała spora grupa młodych kibiców, którzy głośnym dopingiem wspomagali dziewczyny walczące na parkiecie. Trener uważa, że chłopcy w istotny sposób pomogli zespołowi odnieść kolejny sukces. Uważa też, że słaba postawa drużyny podczas meczu z Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra to przeszłość i już się nie powtórzy. Twierdzi też, że obecnie kondycja jego podopiecznych zaczyna zwyżkować. Przypuszcza, że jego zespół obecnie stać na to, aby za tydzień wygrać z silnym 1KS ŚLĘZA BFD WROCŁAW. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę 17 lutego na własnym parkiecie, a już następnego dnia drużyna pojadzie do Wrocławia na spotkanie z 1KS Ślęza BFD Wrocław. Dla Citronexu UKS Basket to będzie bardzo intensywny weekend.

Przypominamy, że pod koniec ubiegłego roku do sponsorów wspierających finansowo klub dołączył PGE GiEK S.A.

J.G

Citronex UKS Basket Zgorzelec:  56:47 [14:10, 10:13, 21:10, 11:14]

Matylda Niewola 24 pkt, Zuzanna Dorniak 11 pkt, Julia Mączka 9 pkt, Ada Adamczewska 7 pkt, Maja Słabicka 3 pkt, Natasza Królikiewicz 2 pkt.

2024-02-10

1.

Trenerka Monika Paradowska:

W dniu 10.02.2024 drużyna U12 Citronex Uks Basket Zgorzelec udała się na kolejne spotkania ligowe do Jeleniej Góry.

Pierwszy mecz zagraliśmy z gospodarzem KSW Spartakus Jelenia Góra. Lepiej w meczu radziły sobie Jeleniogórzanki prowadząc niemal całe spotkanie. Nasza drużyna miała problemy najpierw z koncentracją a później z celnością. Brak punktów powodował dłuższe przestoje co przeciwnik doskonale wykorzystywał. Przebudzenie nastąpiło w 4 kwarcie, kilka punktów z rzędu pozwoliło wrócić do gry i na kontakt punktowy z przeciwnikiem. W ostatniej minucie zdobyliśmy 3 punkty z rzędu co dało nam wygraną 37 do 35.

Dziewczynki po raz kolejny pokazały waleczność i charakter w szczególności wytrzymując presję ostatnich minut niesione głośnym dopingiem zgorzeleckich kibiców.

W drugim spotkaniu przeciwnikiem był zespół SP Edukator Polanica Zdrój spotkanie rozpoczęło się serią punktowa naszych zawodniczek co pozwoliło grać bardziej swobodnie i próbować różnych rozwiązań. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 31:18.

Gratulacje dla dziewczynek i oby tak dalej!

2.

Mecz ze 1KS Ślęzą II Wrocław dostarczył wielu emocji. Wspaniały doping zgorzeleckich kibiców zmotywował Cytrynki do walki i ... po końcowym gwizdku sędziego zasłużone zwycięstwo Citronexu UKS Basket Zgorzelec 56:47

Maja Słabicka 3; Matylda Niewola 24; Natasza Królikiewicz 2; Maya Kelati;  Ada Adameczewska 7; Laura Filip; Maja Małecka;  Julka Mączka 9; Zuzia Dorniak 11 (1x za 3); Dorota Czaj;
Osobiste 8/24

FOTO>>>

Więcej>>>

2024-02-04

Po ciężkim meczu kadetki wygrały z Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra 47:40 (13:12,14:7,6:9,14:11).
To zwycięstwo przedłuża nam walkę o awans do ćwierćfinałów MP.
Teraz w sobotę gramy rewanż 1KS Ślęza II Wrocław. Na wyjeździe nasze cytrynki przegraly po dogrywce 72:79.
Maja Słabicka 2; Maja Grzbek; Matylda Niewola 12; Natasza Królikiewicz 4; Hania Majewska 3 (1x za 3); Maya Kelati;  Ada Adameczewska 14; Maja Małecka;  Julka Mączka 8 (1x za 3); Zuzia Dorniak 4 (1x za 3); Zosia Kuzubska;
Osobiste 6/27

2024-02-03

Dziewczynki pokazały charakter oraz walkę o każdą piłkę. Każda zawodniczka wniosła swoje zaangażowanie w końcowy wynik. Oba spotkania zakończyły się zwycięskim wynikiem dla nas. Podsumowanie trenerki Moniki Paradowskiej - zwycięstwa cieszą, szczególnie dla dziewczynek jest to ważny aspekt, lecz czeka nas dużo pracy w szczególności nad grą zespołową oraz nad celnością. Dziewczynki chcą grać i walczyć na boisku i to jest najważniejsze i mam nadzieję, że małymi kroczkami będziemy rozwijać umiejętności i z każdym meczem będzie coraz lepiej. Dziecięcy maraton na własnym parkiecie uznajemy za udany!!

Przedstawiamy drużyny:

UKS Zgorzelec i UKS Euro - Ekspert Nowogrodziec, UKS 2 Ziębice,  UKS Euro - Ekspert Nowogrodziec i UKS 2 Ziębice

FOTO mecz 1 >>>

FOTO mecz 2 >>>

Wyniki:

03.02.2024 12:15 Citronex UKS Basket Zgorzelec - UKS Euro - Ekspert Nowogrodziec  47:18
03.02.2024 13:30 UKS Euro - Ekspert Nowogrodziec - UKS 2 Ziębice  26:47
03.02.2024 15:15 Citronex UKS Basket Zgorzelec - UKS 2 Ziębice  53:11

2024-01-30

Najbliższe planowane mecze:

03.02.2024    U12 -2 mecze UKS Basket

03.02.2024 12:15  Citronex UKS Basket Zgorzelec - UKS Euro - Ekspert Nowogrodziec
03.02.2024 13:30  UKS Euro - Ekspert Nowogrodziec - UKS 2 Ziębice
03.02.2024 15:15  Citronex UKS Basket Zgorzelec - UKS 2 Ziębice

04.02.2024  10:15  U15

04.02.2024 10:15 Citronex UKS Basket Zgorzelec - Sailmed KSW Spartakus Jelenia Góra  --:--

2024-01-06

Niestety, wyjazdu do Wrocławia nie możemy zaliczyć do udanych. Ok 20 niecelnych rzutów spod kosza zdecydowało o przegranej.

Hala CSR, Zgorzelec, ul. Maratońska 2

Maja Słabicka 9; Matylda Niewola 21; Natasza Królikiewicz 6; Maya Kelati 7;  Ada Adameczewska 3; Maja Małecka 2;  Julka Mączka 4; Zuzia Dorniak 18; Kuzubska Zosia 5;

FOTO>>>   Rozgrzewka >>>

2023-12-09

Dzisiaj wyjazdowy mecz do Gorzowa. Zakończony niespodzianką, ale chyba zasłużoną.

Maja Słabicka 10; Matylda Niewola17; Natasza Królikiewicz 4; Maya Kelati 0;  Ada Adameczewska 2; Dorota Czaj 0; Julka Mączka 10; Zuzia Dorniak 11; Hania Majewska 0;

2023-12-03

Po dzisiejszym zwycięstwie nad WSTK Wschowa 72:36 (37:17) wracamy na fotel wicelidera rozgrywek makroregionalnych kadetek w strefie lubuskiej.

vs

72 : 36

(18:7, 19:10, 12:9, 23:10)

Kolejka VI | 03.12.2023 12:00

Matylda Niewola 30; Julka Mączka 14; Zuzia Dorniak 8; Maja Słabicka 6; Natasza Królikiewicz 4; Maja Małecka 4; Ada Adameczewska 2; Maja Grzybek 2; Zosia Kuzubska 2

FOTO>>>

2023-12-02

Po dwutygodniowej przerwie kadetki Citronex UKS Basket Zgorzelec pokonały zespół SKM Zastalu Zielona Góra 84:30(42:16).
Jutro kolejny pojedynek. Cytrynki podejmują WSTK Wschowa.

vs

84:30

(25:10, 17:6, 26:8, 16:6)

Kolejka VIII | 02.12.2023 13:00

M.Niewola 25; J.Mączka 21; Maja Małecka 9; Ada Adamczewska 8; Zofia Kuzubska 8; Zuzia Dorniak5; Natasza Królikiewicz 4; Dorota Czaj 2; Maja Grzybek 2

FOTO>>>

2023-11-30

Najbliższ mecze. Zapraszamy do Hali CSR oraz PGE Arena.

2023-11-15

Przed nami bardzo trudny mecz, ale będziemy walczyć! Zapraszamy w najbliższą sobotę ( godz.12:00) do hali CSR.

Aktualności sezon 2023/2024  w Archiwum 2023/2024  >>>
Aktualności sezon 2023/2024  w Archiwum 2022/2023  >>>

Aktualności sezon 2023/2024  w Archiwum 2021/2022  >>>

Aktualności sezon 2023/2024  w Archiwum 2020/2021  >>>

UKRAINA

Jeśli chcesz pomóc Ukrainie, poszukaj organizacji pomocowej w swoim kraju, w swojej miejscowości itp.