wz 1

03 lutego 2020

2020-02-03 Citronex będzie walczył o I ligę

To już pewne. Zgorzeleckie koszykarki po zwycięstwie w Kątach Wrocławskich nad Dijo Maximusem GOKiS 73:51 (20:11, 13:12, 19:17, 21:11) zapewniły sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi kobiet grupy D. Osiemnaście zwycięstw, zero porażek to bilans sympatycznych „cytrynek” . Zgorzelecki zespół ma spore szanse na awans do I ligi kobiet.

Zgorzelecki zespół jako pierwszy zakwalifikował się do baraży o mistrzostwo II ligi kobiet. W trzech pozostałych grupach do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki. Najciekawsza rywalizacja toczy się w grupie A. Trzy zespoły walczą o dwa premiowane miejsca.

Lider Swarzędz, Tęcza Leszno i Ostrovia Ostrów Wielkopolski. W grupie B prowadzi Ósemka Skierniewice, a o drugie miejsce rywalizują MPKK Sokołów Podlaski i UKS Nowa Wieś. W grupie C pewny awansu jest KK UR Kraków a o drugie miejsce rywalizują MOSiR Bochnia i Wisła CANCPAK Kraków (II zespół).

Niedzielny mecz nie należał do najlepszych w wykonaniu naszych koszykarek. Po niezłej pierwszej kwarcie przyszedł kryzys i gospodynie w trzeciej kwarcie zbliżyły się do różnicy pięciu oczek 44:29. Dopiero wejście na parkiet Wiktorii Marcinów ożywiło grę Citronexu i czwarta kwarta toczyła się już pod dyktando naszego zespołu. Wygrana cieszy jednak styl pozostawia wiele do życzenia.

W ostatnim meczu wystąpiły: Justyna Fura 13 (3x3),Wiktoria Marcinów 4, Natalia Ferenc 2,Wiktoria Kowalczuk 4,Monika Paradowska 6,Patrycja Lipniacka 6, kpt. Barbara Łachacz 16 (1x3), Agnieszka Myślak, Justyna Tudryn 16, Oliwia Urbanowicz, Paulina Żukowska 4, Łozowska Nina 2. Pozostałe zawodniczki które przyczyniły się do awansu to: Magdalena Starczewska, Alicja Gieracka, Oliwia Kuzubska, Małgorzata Ranecka, Oliwia Stachowska, Hanna Kempa i Maja Śmigaj.

Zarząd klubu dziękuje sponsorom. Są to: sponsor tytularny- firma Citronex, Urząd Miasta Zgorzelec, Max Energy, PBWI Secundo Forse, RH Development, Ideashirt, Strefa Ruchu. Teraz drużyna Citronexu czeka na losowanie grup półfinałowych baraży o mistrzostw II ligi kobiet.