16.12.2019

Koszykarki ze Zgorzelca najlepsze na Dolnym Śląsku!

Koszykarki Citronex UKS Basket Zgorzelec, reprezentujące Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, zostały historycznymi mistrzyniami Dolnego Śląska w koszykówce 3×3 dziewcząt!

Gospodarzem finału Mistrzostw Dolnego Śląska w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych było Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ Wałbrzych.

To nawa odmiana koszykówki, która już od przyszłego roku zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W turnieju finałowym spotkali się mistrzowie 4 stref województwa dolnośląskiego.

Zgorzelec reprezentowały dziewczęta w kategoriach: Igrzyska dzieci – uczennice Szkoły Podstawowej Nr 5, które zajęły trzecie miejsce, natomiast w kategorii szkoły ponadpodstawowe – ZSZiL Zgorzelec.

Dziewczyny lubią złoto – Finał Strefy Jeleniogórskiej w koszykówce

Dużą niespodziankę sprawiły koszykarki Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich wygrywając Finał Strefy Jeleniogórskiej i awansując do grona czterech najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku. Swoją drogę do sukcesu nasze zawodniczki rozpoczęły już w październiku wygrywając zawody powiatowe. Półfinał Strefy odbył się 20.02.2019 r. w Zgorzelcu. Dziewczęta wygrały z ZSP w Lubaniu 67:27 oraz z ZSO nr 1 w Jeleniej Górze 54:16. Wczoraj tj. 28.02.2019 r. w Jeleniej Górze odbył się Finał Strefy. Uczennice zgorzeleckiego LO ponownie pokonały ZSO nr 1 w Jeleniej Górze  55:19 oraz po zaciętym boju ZSO nr 2 w Jeleniej Górze 41:36. Koszykarki popularnych Śniadeckich zdobyły tytuł Mistrza Strefy i po latach zapewniły sobie awans do turnieju dolnośląskiego.