wz 1

10 lutego 2020

2020-02-08 Citronex wygrał z liderem grupy B!

Jeszcze na dobre nie zakończyły się rozgrywki grupy D II ligi kobiet, a zgorzeleckie koszykarki rozegrały w Wielkopolsce mecz z tamtejszym liderem rozgrywek TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Po niezłym spotkaniu Citronex pokonał gospodynie 80:69 (22:18,21:17,19:23,18:11), co dobrze wróży przed barażami.

Pomimo absencji dwóch podstawowych zawodniczek zespołu, Basi Łachacz i Moniki Paradowskiej nie podcięło to morale zespołu. Zgorzelczanki dobrze weszły w mecz. W trzeciej minucie było 8:3 dla Citronexu. Nie do zatrzymania była Patrycja Lipniacka która w pierwszej połowie zdobyła 18 punktów. Tyko w trzeciej kwarcie Zgorzelczanki straciły impet i pomysł na grę. W 27 minucie Ostrovia objęła prowadzenie 55:54.

W czwartej odsłonie zespół pobudziła do walki Nina Łozowska. Świetnie broniła i zdobyła ważne punkty dla zespoły. Na swoim poziomie zagrała Justyna Tudryn. Coraz lepiej radzą sobie Agnieszka Myślak i Paulina Żukowska. Przed najważniejszymi zawodami będzie to poważne wzmocnienie dla Citronexu. Końcowy wynik to 11 punktowa wygrana popularnych Cytrynek.

W mecz wystąpiły: Nina Łozowska 8 (1x3), Justyna Fura 2, Natalia Ferenc 6, Wiktoria Kowalczuk 13, Patrycja Lipniacka 22, Agnieszka Myślak 6, Justyna Tudryn 16, Paulina Żukowska 6.