wz 1

27 stycznia 2020

Citronex pewny awansu!

Koszykarki Citronexu UKS Basket Zgorzelec są już pewne awansu do baraży o pierwszą ligę kobiet! Po ostatnim meczu z DIJO Maximusem Gokis Kąty Wrocławskie pozostaje tylko krok od zajęcia pierwszego miejsca w grupie D. W niedzielę Zgorzelczanki pokonały rywalki 85:52 (23:18, 29:11, 25:10, 8:13). Rewanż za tydzień.

Po dłuższej przerwie zgorzeleckie Cytrynki rozegrały mecz z wiceliderem rozgrywek, który w fazie play-off pokonał jednego z faworytów do awansu KS Wichoś Jelenia Góra. Początek meczu należał do gości. W piątej minucie było 4:10.

Sygnał do lepszej gry dała Justyna Fura. Rzuciła w tej kwarcie 12 punktów i po pierwszej odsłonie było 23:18 dla Zgorzelca. Druga kwarta mogła podobać się kibicom. Doskonała obrona i szybkie kontrataki zapewniły Citronexowi wyraźną przewagę. Do przerwy Zgorzelec wygrywał 52:29.

Po zmianie stron w 29 minucie było już 75:36, i wtedy coś zacięło się w ataku zgorzeleckiej drużyny. Mecz stracił na tempie, a nasze zawodniczki przestały trafiać do kosza. Po słabej czwartej kwarcie, którą Citronex przegrał 8:13, mamy końcowe zwycięstwo jednak z lekkim niedosytem.

Za tydzień rewanż w Kątach i poznamy, która drużyna wyjdzie z pierwszego miejsca. Jest to o tyle istotne, że w półfinałach baraży o I ligę przeciwniczkami naszego zespołu będą dwa zespoły z drugich miejsc. Teoretycznie byłby to korzystny układ w meczach barażowych.

W niedzielnych zawodach dobre spotkanie zanotowała Paulina Żukowska, co nieźle prognozuje w dalszej fazie rozgrywek. W ostatniej kolejce punktowały: Justyna Fura 19 (3x3), Wiktoria Marcinów 3, Natalia Ferenc 7, Wiktoria Kowalczuk 10 (1x3), Monika Paradowska3 (1x3), Patrycja Lipniacka 9, kpt. Barbara Łachacz 10, Agnieszka Myślak, Justyna Tudryn 12, Oliwia Kuzubska 2, Paulina Żukowska 10, Alicja Gieracka.