06 grudnia 2021

Citronex pokazał charakter

Co to był za mecz. Kto nie był niech żałuje. Zgorzeleckie Cytrynki pokazały, że pomimo wielu przeciwności losu, nic nie jest w stanie ich złamać. Po koszykarskim thrillerze, rzutem na taśmę, Citronex wygrał z RMKS Rybnik 61:60 (15:21,9:18,20:13,1:8). Zgorzelczanki z bilansem 4 zwycięstw i pięciu porażek zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.Początek meczu należał do Citronexu. Przy stanie 7:0 zacięła się skuteczność gry w ataku. Do przerwy pomimo wielu prób piłka nie chciała wpaść do kosza. Przy stanie 23:39 dla Rybnika mało kto wierzył w końcowy sukces. Sygnał do zwycięstwa dała Joanna Pawlukiewicz. Dziewięć punktów w trzeciej kwarcie uskrzydliło cały zespół. Zaczęły trafiać Basia Łachacz i Patrycja Lipniacka.

Przy stanie 54:58 dla Rybnika kapitalna trójka Wiktorii Marcinów i na minutę przed końcem było 57:58. W odpowiedzi dwa oczka Barbary Jurczyńskiej i było 57:60. O zwycięstwie zadecydowały punkty Joanny Pawlukiewicz która zdemolowała strefę podkoszową Rybniczanek zdobywając cztery punkty i czwarte zwycięstwo stało się faktem - 61:60! Po kapitalnej grze w drugiej połowie, Citronex zafundował sobie i swoim kibicom piękny prezent mikołajkowy. Teraz w najbliższą niedzielę wyjazd do Lidera Swarzędz.

Barw Zgorzelca broniły: Wiktoria Marcinów 3(1x3), Natalia Ferenc 2, Patrycja Lipniacka 6, Barbara Łachacz 16, Nina Łozowska 2, Wiktoria Boks, Elżbieta Paździerska 11(3x3), Joanna Pawlukiewicz 21, Anna Kurzyńska.

Zdjęcia: Małgorzata Bukowa (FOTO mecz>>>)