02 listopada 2021

Citronex wyraźnie przegrywa w Bochni!

2021-11-02

To nie był udany wyjazd naszych koszykarek do miasta słynącego z wydobycia soli. Zgorzelczanki po słabym meczu, przegrały z wyżej notowanym zespołem MOSiR Bochnia 65:90 (16:30, 23:19, 15:23, 11:18). Popularne cytrynki zajmują ósme miejsce w tabeli.

O porażce zadecydował słaby początek meczu w wykonaniu Citronexu. Pierwsze punkty nasze koszykarki zdobyły przy stanie 0:8. Kiedy wydawało się, że wszystko wraca do normy - na tablicy wyników było 6:8, Zgorzelczankom odcięło prąd.

Przez 4 minuty nie działał całkowicie mechanizm gry Zgorzelczanek. Słaba obrona, niemoc w ataku i w ósmej minucie gospodynie prowadziły 28:8. Mimo tak nierównej gry, stać było nasze koszykarki na odrobienie strat.

W 18 minucie waleczne zgorzelczanki doszły rywalki na 4 punkty 38:42. Odpowiedz gospodarzy była bolesna i do przerwy było 39:49. Strata 49 punktów do przerwy to rzadkie zjawisko w wykonaniu Citronexu. Nie wróżyło to dobrze na drugą część meczu.

Gra w obronie pozostawiała wiele do życzenia. Skuteczność spod kosza była na poziomie 20 procent. Nasz zespół po raz pierwszy w tej edycji rozgrywek miał 31 strat! Ostatecznie po słabym występie Citronex UKS Basket Zgorzelec przegrał różnicą 25 punktów i zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Barw Zgorzelca broniły:Wiktoria Marcinów 0, Natalia Ferenc 2, Wiktoria Kowalczuk 0, Fura Justyna, Patrycja Lipniacka 16(4x3), Barbara Łachacz 14(1x3), Nina Łozowska 4, Elżbieta Paździerska 13(1x3), Joanna Pawlukiewicz 12.

🥇 Citronex wyraźnie przegrywa w Bochni! (zgorzelec.info)