wz2

27 września 2019

Juniorki UKS Basket gromią rywalki z Zielonej Góry!

Jako pierwsze w sezonie 2019/2020 wystartowały w rozgrywkach młodzieżowych koszykarki UKS Basket Zgorzelec. W inaugurującym spotkaniu pokonały SKM Zastal Zielona Góra 93:37 (30:3,12,9,25:11,26:14). Oliwia Kuzubska i Wiktoria Marcinów zaliczyły po 30 punktów w meczu. Dodatkowo dwie zgorzelczanki na wrocławskiej gali okazały się najlepsze w konkursie rzutów za trzy.

Spotkanie miało jednostronny przebieg. Zielonogórzanki pierwsze punkty zdobyły dopiero w piątej minucie meczu przy stanie18:0. Do przerwy było 42:12 dla Zgorzelca. Po zmianie stron praktycznie nic się nie zmieniło. Gospodynie kontrolowały przebieg meczu i pewnie wygrały różnicą pięćdziesięciu sześciu punktów, co rzadko zdarza się na tym poziomie rozgrywek.

Oliwia Kuzubska w dniu urodzin zdobyła 30 punktów a jej starsza koleżanka Wiktoria Marcinów 32 pkt. Dobre spotkanie rozegrała debiutująca w rozgrywkach juniorek Maja Śmigaj. Ważny mecz Zgorzelczanki rozegrają w najbliższą niedzielę we Wrocławiu. Może mieć on decydujące znaczenie w końcowym układzie tabeli. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Gwardią Wrocław. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 10:30 przy ulicy Parkowej.

Punkty dla Zgorzelca w meczu z Zieloną Górą zdobyły: Wiktoria Marcinów 32(3x3), Oliwia Kuzubska 30 (1x3), Oliwia Urbanowicz 14, Maja Śmigaj 12, Wiktoria Kowalczuk 4, Hanna Kempa 2, Magdalena Starczewska, Natalia Ferenc, Oliwia Stchowska, Oliwia Kuzubska, Małgorzata Ranecka.

Warto odnotować fakt, że w zeszłym tygodniu na Gali Koszykówki we Wrocławiu wzięły udział nasze koszykarki. Zgorzeleckie kadetki – mistrzynie Dolnego Śląska przegrały z reprezentacją województwa dolnośląskiego 27:29. W konkursie rzutów za trzy do finału dotarły dwie Zgorzelczanki. Wygrała Wiktoria Marcinów, która na 15 prób trafiła 10 razy!!! Druga była Natalia Ferenc. Na 15 rzutów trafiła 9 razy! Gratulujemy.