07 marca 2023

Koszykarki Citronexu awansowały do finału

2023-03-07

Tytularny sponsor UKS Basket Zgorzelec może mieć powody do zadowolenia. Młode koszykarki zgorzeleckiego klubu zajęły drugie miejsce w rozgrywkach ligowych i zagrają w finale makroregionu. Dwunastoletnie koszykarki w ostatniej rundzie pokonały na wyjeździe UKS EURO Nowogrodziec 69:42 (27:7,16;10,12:9,14:16) i MKS Orzeł Polkowice 50:45 (12:8,8;15,8:15,7:22).

Szczególnie drugi mecz był pełen emocji i zwrotów akcji. Po trzeciej kwarcie Polkowiczanki wygrywały 38:28 i wydawało się, że jest po meczu. Młode cytrynki pokazały charakter i ostatnia kwartę wygrały różnicą piętnastu punktów. Nasze koszykarki zajęły ostatecznie drugie miejsce w rozgrywkach.

Finał odbędzie się 27-28 maja w Wałbrzychu. Drużynę Citronex UKS Basket Zgorzelec reprezentowały: kpt Maja Grzybek, Hanna Majewska, Dorota Czaj, Kalina Kicmal, Wiktoria Piotrowicz, Aurelia Królikiewicz, Zofia Kuzubska, Kaja Grzybek, Maja Małecka, Emilia Pałys, Iwona Prygał, Julia Kaucha, Victoria Schmutzer.

Również kadetki Citronex UKS Basket Zgorzelec miniony weekend mogą uznać za udany. Po ciekawym meczu pokonały wyżej notowany zespół SKM Zastal Zielona Góra 57:56 (19:15, 13;18,8:14, 17:9). Jeszcze na trzy minuty przed końcem przegrywały ośmioma punktami by w kocówce przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść.

W barwach Zgorzelca grały: Dorota Oleksy, Ada Adamczewska, Maja Słabicka, Aleksandra Jarosz, Matylda Niewola, Natasza Królikiewicz, Hanna Majewska, Mirela Jakubowska Wiktoria Porada, Julia Mączka, kpt. Zuzanna Dorniak, Oliwia Rasławska.