wz2

23 września 2019

Koszykarki Citronexu wygrywają w Ostrowie Wielkopolskim

Zgorzeleckie koszykarki w swoim pierwszym meczu w tym sezonie pokonały na wyjeździe utytułowany zespół TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 75:53 (17:7, 22:12, 14:20, 22:14). W drużynie Citronexu udanie zadebiutowała Justyna Tudryn. Nowa zawodniczka UKS-u Basket Zgorzelec zdobyła 16 punktów i zaliczyła 19 zbiórek.

Gospodynie jeszcze rok temu grały w ekstraklasie. Trudności finansowe klubu spowodowały, ze zespół znalazł się w II lidze kobiet. Z pierwszego składu w drużynie pozostały Katarzyna Motyl, Katarzyna Joks i Anna Walczak. Zgorzelczanki nie przestraszyły się utytułowanego rywala. Narzuciły swój styl gry i pierwsza kwarta zakończyła się 10 punktową przewagą Citronexu. W drugiej kwarcie nastąpiła kulminacja przewagi Zgorzelca.

Dwie trójki Justyny Fury i dynamiczne wejścia pod kosz Barbary Łachacz zachwiały obroną gospodyń. Do przerwy było 37:19 dla Citronexu. W trzeciej kwarcie kilka złych decyzji sędziowskich spowodowały, że mecz się zaostrzył. Pressing Ostrowianek przyniósł gospodyniom korzyść i tę kwartę drużyna Ostrovii wygrała 20:14. Na szczęście Barbara Łachacz uspokoiła grę w czwartej odsłonie i wszystko wróciło do normy.

Ostatecznie Citronex UKS Basket Zgorzelec wygrał różnicą 22 punktów i potwierdził, że chce walczyć o I ligię w koszykówce kobiet. Punkty dla Zgorzelca zdobyły: Barbara Łachacz 35 (1x3), Justyna Tudryn 16, Justyna Fura 9 (2x3), Monika Paradowska 7, Wiktoria Kowalczuk 5, Natalia Ferenc 3, Oliwia Kuzubska 0.

Warto też dodać, że jak poinformował nas Paweł Żbikowski kierownik zespołu - za dwa tygodnie w Zgorzelcu odbędzie się XXVIII Memoriał im. Mieczysława Krajewskiego z udziałem KS Wichoś Jelenia Góra, MOS-u Wrocław, Maximusa Kąty Wrocławskie i Citronexu UKS Basket Zgorzelec. Szczegóły podamy wkrótce. 26 września swój sezon rozpoczynają juniorki. Pierwszy mecz rozegrają z AZS Zielona Góra o godzinie 16:30 w Centrum Sportowym przy ulicy Maratońskiej 1. Zapraszamy.