wz2

21 października 2019

Mocny początek Citronexu!

Koszykarki Citronexu UKS Basket Zgorzelec z dużym impetem zainaugurowały rozgrywki II ligi kobiet. W pierwszym meczu na wyjeździe zdeklasowały MKS MOS Betard Wrocław 104:47 (37:11,33:7,22:14,12:15). Przekroczenie 100 punktów na tym poziomie rozgrywek, potwierdza aspiracje zgorzeleckiego zespołu do walki o I ligę.

Do zespołu dołączyła kolejna wychowanka klubu, Elżbieta Paździerska. W zeszłym sezonie grała w ekstraklasie w CosinusMED Widzew Łódź. Teraz wzmocniła zgorzelecki zespół. Na pewno jej doświadczenie pomoże młodszym koleżankom w grze Citronexu. Pierwsza połowa meczu to popis gry zgorzelczanek. Doskonałe spotkanie rozegrała Justyna Fura, która świetnie radziła sobie w ataku i w obronie.

Nie do zatrzymania w strefie podkoszowej była Justyna Tudryn, a wspierała ją umiejętnie Patrycja Lipniacka. Druga kwarta to popis umiejętności naszego zespołu. Piłka jak zaczarowana krążyła po obwodzie, by po chwili znaleźć drogę do kosza. Wygrana 43:7 a do przerwy 70:18, mówi samo za siebie. Z dobrej strony pokazały się młodsze zawodniczki Citronexu, Nina Łozowska, Natalia Ferenc i Wiktoria Kowalczuk.

Kolejny mecz nasze koszykarki rozegrają w Zgorzelcu w sobotę 26 października. Przeciwniczkami naszej drużyny będzie były ekstra ligowiec KS Stal Brzeg. Początek meczu o godzinie 17:30 w PGE Arena przy ulicy Lubańskiej. Wstęp wolny.

W ostatnim meczu dla Zgorzelca punktowały: Justyna Fura 20(4x3), kpt. Barbara Łachacz 20 (1x3),Justyna Tudryn 14, Patrycja Lipniacka12, Monika Paradowska10 (2x3), Nina Łozowska 8 (1x3), Natalia Ferenc 6, Elżbieta Paździerska 6, Wiktoria Kowalczuk 6, Magdalena Starczewska 2, Wiktoria Marcinów.