wz 1

20 października 2020

Pierwszy smak zwycięstwa

W minioną niedzielę Citronex UKS Basket Zgorzelec pokonał WSTK Wschowa 116:21 (37:3, 20:4, 33:4, 26:10). Była to druga kolejka rozgrywek grupy D o mistrzostwo II ligi kobiet.

Po raz trzeci ruszył koszykarski wyścig Citronexu o laur gry w I lidze kobiet. Dwa lata szosowania po krętym terenie zmieniło reguły wyścigu. Trzecia edycja jest etapem prawdy. Zgorzelecki team postanowił jeszcze raz wspiąć się na legendarny Mont Ventoux i wygrać cały tour.

W niedzielę rozpoczął się pierwszy etap wyścigu. Już po pierwszym gwizdku sędziego było wiadomo, że będzie to jednostronne widowisko. Przewaga Citronexu rosła błyskawicznie. Lubuszanki ze Wschowy nie wytrzymały presji gry z faworytem rozgrywek i po pierwszej kwarcie było 37:3.

Piękne podania Moniki Paradowskiej przez całe boisko do Patrycji Lipniackiej kończyły się celnymi rzutami. Pod koszem rządziły Justyna Tudryn i Joanna Pawlukiewicz. Z jak najlepszej strony pokazała się Wiktoria Zienkiewicz, która wróciła do zespołu po rocznej przerwie. Wiktoria Kowalczuk wytrzymała presję pierwszej rozgrywającej i umiejętnie kierowała atakiem zespołu. Setny punkt dla Citronexu zdobyła Oliwia Kuzubska rzutem za 3 pkt.

Ostatecznie Zgorzelec wygrał różnicą 95 punktów ,co należy uznać za rzadkie wydarzenie w rozgrywkach na poziomie seniorskim. Teraz nasze koszykarki czeka wyjazd do Brzegu na mecz z tamtejszą Stalą. Liczymy na kolejne zwycięstwo.

Barw Zgorzelca broniły: Nina Łozowska 11(1x3), Wiktoria Marcinów 6, Natalia Ferenc 18, Wiktoria Zienkiewicz 6, Wiktoria Kowalczuk 9 (1x3), kpt. Monika Paradowska, Patrycja Lipniacka27 (1x3), Joanna Pawlukiewicz 15 (1x3), Magdalena Starczewska, Justyna Tudryn 12, Oliwia Kuzubska 6 (1x3) i Martyna Adamczewska 6.