wz 1

palakt  Citronex UKS Basket Zgorzelec vs KSK Stal Brzeg
07 października 2019

Puchar zostaje w Zgorzelcu!

XXVIII Ogólnopolski Memoriał Mieczysława Krajewskiego za nami. Citronex nie zawiódł. Wygrał wszystkie mecze i potwierdził, że chce walczyć o I ligę. Blamanż KS Wichosia Jelenia Góra. MOS Wrocław pokazał lwi pazur.

W minioną sobotę w Zgorzelcu odbył się po raz kolejny turniej poświęcony pamięci twóry żeńskiej koszykówki w Zgorzelcu - Mieczysławowi Krajewskiemu. W Centrum Sportowym rywalizowały seniorki a w PGE Arena mini koszykarki. Citronex UKS Basket Zgorzelec po trudnym meczu pokonał MOS Wrocław 74:59 (15:19, 20:13, 20:11, 19:16). Do przerwy Zgorzelczanki męczyły się z bardzo dobrze dysponowanym zespołem MOS-u.

Złe decyzje w ataku, dużo niecelnych rzutów i brak pomysłu na strefę wrocławianek nie zachwyciły fanów żeńskiego basketu. W drugiej połowie było już dużo lepiej a to za sprawą rezerwowych: Wiktorii Marcinów i Wiktorii Kowalczuk. Ta pierwsza trafiła 5 trójek(!) a jej imienniczka mijała rywalki w grze jeden na jeden. Ostatecznie Citronex wygrał różnicą piętnastu punktów 74:59. W ekipie ze Zgorzelca mogła podobać się nowa zawodniczka, Justyna Tudryn.

Już w pierwszym spotkaniu zjednała sobie serca zgorzeleckich kibiców za ambicję i walkę pod koszami. Dla Citronexu punktowały: Nina Łozowska 3, Justyna Fura 9(3x3), Wiktoria Marcinów 19 (5x3), Natalia Ferenc 1, Wiktoria Kowalczuk 16 (1x3),Monika Paradowska 4, Patrycja Lipniacka 4,Barbara Łachacz 7. Justyna Tudryn 9, Magdalena Starczewska, Oliwia Urbanowicz, Oliwia Kuzubska 2, Alicja Gieracka.

W drugim meczu z KS Wichoś Jelenia Góra, Zgorzelczanki wyszły bardziej skoncentrowane i głodne gry. W pierwszej kwarcie dały popis swoich umiejętności. Wygrały 25:3 (!) Warto odnotować, że w zespole Wichosia grało 6 zawodniczek z rozwiązanego pierwszoligowego zespołu - MKS Karkonosze Jelenia Góra!

W każdej kolejnej kwarcie Zgorzelczanki powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą 45 punktów, 88:43 (25:3,21:15,22:13,20:12). Dla Citronexu punktowały: Nina Łozowska 8, Justyna Fura 3(1x3), Wiktoria Marcinów 9 (3x3), Natalia Ferenc 2, Wiktoria Kowalczuk 11,Monika Paradowska 14 (2x3), Patrycja Lipniacka 9 (1x3), Barbara Łachacz 11. Justyna Tudryn 19, Magdalena Starczewska 2, Oliwia Urbanowicz, Oliwia Kuzubska, Alicja Gieracka.

Zespół z Jeleniej Góry kompletnie zawiódł. W drugim spotkaniu prowadząc cały mecz różnicą dziewięciu punktów, na dwie minuty przed końcem stracił impet i dał się pokonać podopiecznym Janusza Wierzbickiego 63:64. Młode lwice z Wrocławia pokazały charakter i udowodniły, że będą się liczyć w rozgrywkach ligowych.

Do inauguracji II ligi kobiet pozostał jeszcze tydzień i miejmy nadzieję, że sympatyczny zespół Wichosia odzyska świeżość i błysk do gry. Królem strzelców turnieju została Aleksandra Mielnicka 37 pkt.( MOS Wrocław). Najlepszym obrońcą - Justyna Tudryn (Citronex) a MVP turnieju- Monika Paradowska (Citronex). Nagrody dla najlepszych zawodniczek ufundowała firma RH DEVELOPMENT. Sponsorami turnieju była firma Citronex, Max Energy i Strefa Ruchu.