14 października 2022

Wrocław pokonany!

Koszykarki UKS Basket Zgorzelec w swoim drugim meczu ligowym pokonały zespół MOS Wrocław 66:45 (17:15, 17:17, 13:5, 17:8).

Po porażce z wicemistrzyniami Polski MKS Polkowice 96: 63, kadetki UKS Basket Zgorzelec zadebiutowały po raz pierwszy przed własną publicznością. Przeciwnikiem Zgorzelczanek był MOS Wrocław. Po zaciętej pierwszej połowie, którą młode „cytrynki” wygrały 34: 32, w drugiej części zawodów gospodynie pokazały charakter i serce do gry. Dobra obrona całego zespołu i wygrana 13:5. W czwartej kwarcie UKS Basket nie odpuścił i wygrał cały mecz różnicą 21 pkt.

Dobre zawody rozegrała Zuzanna Dorniak, która pokazała, że potrafi świetnie dogrywać piłkę do koleżanek. W barwach UKS Basket Zgorzelec zadebiutowała Maya Kelaty. W przyszłym tygodniu do rozgrywek makroregionalnych przystąpią koszykarki UKS Basket Zgorzelec w kategorii (U-12). Przeciwniczkami Zgorzelca będą: MKS II Polkowice i MKS MOS Deichmann Wrocław.

Barw Zgorzelca broniły: Oleksy Dorota 2, Jarosz Aleksandra, Niewola Matylda 14 Majewska Hanna, Adamczewska Ada 6, Kelaty Maya, Julia Mączka 20 (1x3), Dorniak Zuzanna 17 (2x3), Maja Grzybek, Oliwia Rasławska 5.